Banner picture PMC Systems logo
| O nás  | Podpora  | Download  | Ponuky  | Referencie  |
Projekty  
Systémy a riešenia


Zabezpečovacie a prístupové systémy - realizácia objektových zabezpečovacích a prístupových systémov na technológiách rôznych výrobcov.

Kamerové systémy - analógové a IP kamerové systémy so záznamom na PC, DVR záznamové zariadenia.

Inteligentné elektroinštalácie - realizácia riadiacich systémov pre ovládanie osvetlenia, roliet a žalúzií, vykurovania, zavlažovania.

Anténne systémy - príjem analógovej a DVB televízie.

Rozvod dát - dátové systémy.

Audio video vrátniky - analógové a digitálne ČB a farebné audio a video komunikátory.

Odkazy

Rozvody dát, telefónu

V dnešnej dobe je už viacmenej štandartom, že nové budovy sú vybavené systémom štrukturovanej kabeláže. Tieto riešenia už prenikajú ak do rodinných domov a malých objektov. Princípom štrukturovanej kabeláže je natiahnutie káblov, ktoré sú na jednej strane ukončené v zásuvkách osadených na stene alebo v podlahových krabiciach a na druhej strane ukončených v patch paneloch v racku. Táto kabeláž môže byť použitá na prenos dát, telefónnych liniek, niektorí výrobcovia dokonca ponákajú riešenia pre rodinné domy, kde sa po štrukturovanej kabeláži prenáša aj televízia.

V racku je umiestnený switch, ktorý slúži pre distribúciu dát, prípadne malá ústredňa pre pripojenie telefónnych liniek v malých riešeniach, prípadne switche s 16, 24, 48 portami a veľké ústredne vo veľkých systémoch.

Výhodou štrukturovanej kabeláže je rýchle premiestnenie zariadení ako počítač, telefón a pod. z miesta na miesto.


     

Rack je skriňa vyrobená z oceľového plechu upravená náterom práškovou farbou vybavená presklenenými alebo plnými dverami, bočnicami, zadným dielom. V skrini sa nachádzajú zvislé konštrukcie s otvormi pre uchytenie zariadení s rozmerom 19". Skiňa môže byť vybavená príslušenstvom ako vetracia jednotka, vyväzovacie panely, police, zásuvkové lišty a pod.
Skriňa môže byť vybavená podstavcom, kolečkami na presúvanie, zámkom na uzamknutie. Skrine sa vyrábajú vo viacerých vyhotoveniach ako stojace skrine, skrine pre stenovú montáž ( závesné racky ), samostatne stojace držiaky ( rámy ). Skrine môžu byť tiež pevne zvarené alebo rozoberateľné pre umiestnenie na mieste, kde nie je možné doniesť hotovú skriňu.  
Pre vyvedenie kabeláže sa v racku umiestňujú rozvodné ( patch ) panely na ktoré sa pripája kabeláž. Patch panelý môžu byť hotové, vybavené konektormi pre nakrimpovanie káblov a zásuvkami pre patch káble alebo modulárne, skladajúce sa z plechového držiaka a samostatných konektorov ( keystone ) pre každý port zvlášť. Patch panely sú vo vohotoveniach podľa kategórií CAT3 (telefónia), CAT5e, CAT6, CAT6a a podľa počtu portov ( 8, 12, 24, 50 ). Patch panely sa vyhotovujú ako netienené a tienené podľa druhu kabeláže.


Na strane zariadení je kabeláž ukončená v dátových zásuvkách. Zásuvky sú vyhotovené podľa druhu kabeláže ( tienená, netienená ), podľa kategórie ( CAT3, CAT5e, CAT6, CAT6a ), podľa počtu pripojení ( jednoportová, dvojportová, trojportová ), podľa osadenia ( zapustené, povrchové ). Každý port predstavuje samostatný kábel medzi zásuvkou a patch panelom.


    
Riešenie spoločnosti Schneider Electric s názvom LexHome prináša efektívne riešenie pre distribúciu dát, telefónie, audio a televízneho signálu do požadovaných zásuviek v objekte:
  •   univerzálna dátová zásuvka, do ktorej je možné pripojit akékoľvek zariadenia v domácnosti (TV, PC, tel, video, fax atd.)
  •   umožňuje napr. posielať signály z DVD, videa, SAT, káblovej TV do všetkých TV v domácnosti
  •   rozvádzač vybavený switchom


Opakovač ( switch ) slúži pre distribúciu dát medzi jednotlivými dátovými zariadeniami. Switch je osadený v racku ako samostatné zariadenie na polici alebo 19" zariadenie namontované na nosníkoch racku. Switche sú osadené portami ( 4, 5, 8, 16, 24, 48 ) bez alebo s PoE ( napájanie zariadení po ethernete ). Switche sú vyhotovené ako nemanažovateľné a manažovateľné. Manažovateľné switche umožňujú vytvorenie VLAN sietí pre oddelenie sieťových segmentov, definíciu MAC access a podobne.Copyright ©2009 PMC Systems support@pmc.sk