Banner picture PMC Systems logo
| O nás  | Podpora  | Download  | Ponuky  | Referencie  |
Projekty  
Systémy a riešenia


Zabezpečovacie a prístupové systémy - realizácia objektových zabezpečovacích a prístupových systémov na technológiách rôznych výrobcov.

Kamerové systémy - analógové a IP kamerové systémy so záznamom na PC, DVR záznamové zariadenia.

Inteligentné elektroinštalácie - realizácia riadiacich systémov pre ovládanie osvetlenia, roliet a žalúzií, vykurovania, zavlažovania.

Anténne systémy - príjem analógovej a DVB televízie.

Rozvod dát - dátové systémy.

Audio video vrátniky - analógové a digitálne ČB a farebné audio a video komunikátory.

Odkazy

Automatické závlahové systémy

Automatické závlahy slúžia na rovnomerné zavlažovanie trávnika a úžitkovej zelene počas sezóny. Sú tvorené súborom komponentov popísaných nižšie.

Ponúkame Vám dodávku a inštaláciu automatických závlahových systémov výrobcu Hunter. Táto renomovaná spoločnosť vyrába produkty vynikajúcej kvality za prijatelnú cenu.

Prvky automatického závlahového systému:       

Ponorné alebo nasávacie čerpadlo, rozvody, filter, tlakový spínač prípadne presscontrol spolu s príslušenstvom tvoria vodný zdroj pre zásobovanie automatického závlahového systému a prípadne aj pre dodávku úžitkovej vody do objektu (WC nádržky, automatická práčka a podobne). Jeho výdatnosť a kvalita určuje úspešnosť celého systému, preto je potrebné dbať na vhodné parametre vodného zdroja pokiaľ uvažujeme o automatickej závlahe.Riadiaci modul automatickej závlahy pre riadenie jednotlivých zón. Počet zón je daný výdatnosťou vodného zdroja, plochou pozemku a typmi postrekovačov. Návrh jednotlivých typov postrekovačov, ich rozdelenie do zón a nastavenie jednotlivých časov pre zóny je hlavná časť návrhu závlahového systému.  
K riadiacej jednotke pripíájame senzor zrážok, prípadne snímače vetra, mrazu a podobne. Senzor zrážok signalizuje dážď a zostávajúcu vlhkosť po daždi a tým blokuje aktiváciu zalievania vtedy, ked nie je potrebné. Senzor vetra blokuje riadiacu jednotku pri rýchlosti vetra nad nastavenú hranicu, kedy už polievanie nemá zmysel, nakoľko kvapky vody sú vetrom unášané mimo žiadanú plochu.


   
Elektromagnetické ventily spolu so šachtami pre ich uloženie slúžia ako výkonná časť riadiacej jednotky, ich úlohou je otváranie a zatváranie jednotlivých vetiev závlahového systému.


HDPE a LDPE potrubia spolu s tvarovkami slúžia pre prepojenie jednotlivých prvkov závlahy a napájanie hlavnej vetvy systému, ktorá je počas sezóny neustále pod tlakom. Na hlavnú vetvu systému je možné pripojiť hydranty pre pripojenie hadíc na ručné polievanie.       
Postrekovače sú samotným koncovým prvkom závlahového systému, ich úlohou je optimálne pokrytie plochy vodou z vodného zdroja. Špeciálnou časťou závlahy sú tzv. kvapkové závlahy a mikrozávlahy, ktoré slúžia na zalievanie okrasnej zelene prípadne samostatne stojacich kontajnerov a kvetináčov.
Osvetlenie záhrad

Prinášame Vám riešenie osvetlenia záhrad použitím ucelenej zostavy komponentov. Ponúkame Vám dodávku a inštaláciu osvetlenia záhrad Garden Light a Ludeco holandského výrobcu. Jedná sa o ucelený systém záhradného osvetlenia s bezpečným napätím 12V DC. Každé svietidlo je dodávané s dvojmetrovým, alebo trojmetrovým káblom s konektorom odolným voči striekajúcej vode a pripojiteľným na káble nízkeho napätia. Všetky káble a transformátory sú odolné voči striekajúcej vode a je možné ich navzájom jednoducho spájať.

Jednotlivé prvky systému sú popísané nižšie:


                                                                                                                                                                        Transformátor 230V AC / 12V DC s výkomom od 20W do 150W je základom, ktorý dodáva potrebné napájanie pre jednotlivé svietidlá a príslušenstvo. Samotný transformátor je v krytí IP67 takže môže byť použitý vo vonkajšom prostredí.
  
Káble s hotovými konektormi sa používajú pre pripojenie jednotlivých prvkov systému záhradného osvetlenia. Dodávajú sa vo viacerých variantoch ako hlavný kábel 15m so 6 odbočkami, hlavný kábel 10m so 4 odbočkami, predlžovacie káble s dĺžkkami 10m, 6m, 2m. K dispozícii sú aj zarezávacie spojky pre pripojenie kábla mimo miesta originálnych pripojovacích bodov.

S týmito komponentami je možné vytvoriť prakticky ľubovolnú kombináciu prvkov pri rešpektovaní celkového výkonu zdroja, prúdového odberu jednotlivých prvkov systému a strát napätia v závislosti od prúdu a dĺžky vedení.
       
   

Samotné svietidlá sa vyrábajú v mnohých vyhotoveniach. Na základe zdroja svetla ich môžeme rozdeliť na svietidlá s halogénovou žiarovkou a svietidlá s LED svetelným zdrojom. Tieto sú oveľa úspornejšie a je ich možné použiť oveľa väčší počet v porovnaní s halogénovými svietidlami pri použití rovnakého transformátora.

Podľa typu osvetlenia delíme svietidlá na nástenné, bodové, stacionárne a podobne.


        

Príslušenstvo k záhradnému osvetleniu umožňuje riešiť špeciálnejsie požiadavky ako napríklad diaľkové ovládanie osvetlenia, automatické zapínanie osvetlenia po zotmení s vypnutím pri svitaní prípadne po nastavenej dobe, automatické spínanie osvetlenia v závislosti na pohybe na záhrade a podobne.

K špeciálnemu príslušenstvu patrí aj možnosť napájania osvetlenia prostredníctvom solárneho panela so záložným akumulátorom, v tomto prípade odpadá použitie transformátora. Riešenie je drahšie ako cena transformátora ale nie je závislé na dodávke elektrickej energie, takže samotná prevádzka je bez nákladov. Po čase je potrebné ale akumulátor vymeniť, nemá neobmedzenú životnosť.


      

 

 

Copyright ©2009 PMC Systems support@pmc.sk